Sierpień 19 2017 07:28:28

Witaj na nowej stronie Parafii Św.Marcina Bpa w Szubinie
Strona Wróciła po aktualizacji i reinstalacji niektórych modułów po ataku oprogramowania malware.
Przepraszamy za wydłużony czas prac.
Dziękujemy za wyrozumiałość i wytrwałość

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

We wtorek przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Bożej Zielnej, poświęcenie ziół i kwiatów po każdej Mszy św., a Msze św. są jak w każdą niedzielę

pielgrzymka z Kościerzyny

Tradycyjnie 3 sierpnia przybyła na nocleg do Szubina pielgrzymka z Kościerzyny

Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim którzy przyjęli na nocleg pielgrzymów z Kościerzyny, nie wszyscy pątnicy znaleźli miejsce w kwaterach prywatnych, jest to smutne że w tak dużym mieście zabrakło miejsca na gościnę pielgrzyma.

Wróciła do Szubina piesza pielgrzymka z Jasnej Góry, grupa Żółta - Promienista

1 sierpnia 2017 r. około godz. 19.00 wróciła do Szubina piesza pielgrzymka z Jasnej Góry, grupa Żółta - Promienista. W drogę wyruszyli 22 lipca 2017 r. żegnani przez rodziny, znajomych i przyjaciół. Dzisiejszego wieczoru było podobnie. Na parkingu koło banku wysiedli z busa, by ponownie utworzyć zwarty szereg i ze śpiewem na ustach  przemaszerować ulicami miasta do kościoła Św. Marcina. Witani przez ks. kanonika Tadeusz Lesińskiego, zakończyli wspólną pielgrzymkę do Częstochowy modlitwom i śpiewem w murach szubińskiej fary. Pątnicy podziękowali ks. Pawłowi Białczykowi, gromkimi brawami za opiekę i przewodnictwo podczas całej drogi, on także podziękował wszystkim uczestnikom, za modlitwę, śpiew i miło atmosferę jaka panowała podczas wspólnej drogi do stóp Czarnej Madonny.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Przejdź na itvszubin.pl

tekst i zdjęcia www.itvszubin.pl

we wtorek - św. Jakub Ap. i św. Krzysztof

We wtorek po wieczornej Mszy św. poświęcenie pojazdów na parkingu

pielgrzymka z Kościerzyny

Tradycyjnie 3 sierpnia przybędzie na nocleg do Szubina pielgrzymka z Kościerzyny, kto chciałby gościć pątników u siebie proszę o zapisywanie w zakrystii lub w biurze parafialnym

piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Tradycyjnie jak co roku,  mszą św. o godz. 7.00 celebrowaną przez ks. Paweł Białczyk rozpoczęła się kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górę, która wyruszyła 22 lipca 2017 r. po raz 18. spod kościoła św. Marcina Biskupa w Szubinie. Poświęcenie pielgrzymów przed wyjściem w trasę dokonał ks. proboszcz Tadeusz Lesiński. Grupa Żółta - "Promienista" liczy ponad 36 osób, docelowo będzie ich ponad 44 osoby. Pierwszego dnia mieli do przejścia odcinek między Szubinem a Szczepanowem przez Łabiszyn i Barcin. Wielu z naszych pielgrzymów po raz kolejny ruszyło w trasę do Częstochowy. Głównodowodzącym jest ks. Paweł Białczyk - wikariusz z parafii Św. Marcina. Nasi pielgrzymi licznie żegnani byli przez rodziny, znajomych i przyjaciół. Trasa pielgrzymki ma 340 km i wiedzie przez:Szczepanowo, Różanno, Kazimierz Biskupi, Piętno, Ciepielew, Brąszewice, Wielgie, Pajęczno, Radostków. Na Jasną Górę dotrą 31 lipca 2017 r. Życzymy szerokiej drogi i pięknej pogody. Do zobaczenia w Częstochowie, a dzień później w Szubinie. Zapraszam każdego pielgrzymkowego dnia do świątyni na godz. 20.3o na wspólną modlitwę jako wsparcie pielgrzymów. Jest organizowany wyjazd na wejście pielgrzymów zapisy w sklepie "Maraton".

tekst i grafika  itv.szubin.pl

wspominamy św. Małgorzatę Antiocheńską

W czwartek wspominamy św. Małgorzatę Antiocheńską patronkę kościoła na cmentarzu, suma odpustowa o godz. 11,oo którą odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Adam Rożniakowski

informację Kościł św.Małgorzaty na cmentarzu