Lipiec 27 2017 18:27:19

Witaj na nowej stronie Parafii Św.Marcina Bpa w Szubinie
Strona Wróciła po aktualizacji i reinstalacji niektórych modułów po ataku oprogramowania malware.
Przepraszamy za wydłużony czas prac.
Dziękujemy za wyrozumiałość i wytrwałość

we wtorek - św. Jakub Ap. i św. Krzysztof

We wtorek po wieczornej Mszy św. poświęcenie pojazdów na parkingu

pielgrzymka z Kościerzyny

Tradycyjnie 3 sierpnia przybędzie na nocleg do Szubina pielgrzymka z Kościerzyny, kto chciałby gościć pątników u siebie proszę o zapisywanie w zakrystii lub w biurze parafialnym

piesza pielgrzymka na Jasną Górę

Tradycyjnie jak co roku,  mszą św. o godz. 7.00 celebrowaną przez ks. Paweł Białczyk rozpoczęła się kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górę, która wyruszyła 22 lipca 2017 r. po raz 18. spod kościoła św. Marcina Biskupa w Szubinie. Poświęcenie pielgrzymów przed wyjściem w trasę dokonał ks. proboszcz Tadeusz Lesiński. Grupa Żółta - "Promienista" liczy ponad 36 osób, docelowo będzie ich ponad 44 osoby. Pierwszego dnia mieli do przejścia odcinek między Szubinem a Szczepanowem przez Łabiszyn i Barcin. Wielu z naszych pielgrzymów po raz kolejny ruszyło w trasę do Częstochowy. Głównodowodzącym jest ks. Paweł Białczyk - wikariusz z parafii Św. Marcina. Nasi pielgrzymi licznie żegnani byli przez rodziny, znajomych i przyjaciół. Trasa pielgrzymki ma 340 km i wiedzie przez:Szczepanowo, Różanno, Kazimierz Biskupi, Piętno, Ciepielew, Brąszewice, Wielgie, Pajęczno, Radostków. Na Jasną Górę dotrą 31 lipca 2017 r. Życzymy szerokiej drogi i pięknej pogody. Do zobaczenia w Częstochowie, a dzień później w Szubinie. Zapraszam każdego pielgrzymkowego dnia do świątyni na godz. 20.3o na wspólną modlitwę jako wsparcie pielgrzymów. Jest organizowany wyjazd na wejście pielgrzymów zapisy w sklepie "Maraton".

tekst i grafika  itv.szubin.pl

wspominamy św. Małgorzatę Antiocheńską

W czwartek wspominamy św. Małgorzatę Antiocheńską patronkę kościoła na cmentarzu, suma odpustowa o godz. 11,oo którą odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Adam Rożniakowski

informację Kościł św.Małgorzaty na cmentarzu

.

W miesiącu lipcu i sierpniu jak co roku Msze św. w ciągu tygodnia od poniedziałku do piątku tylko wieczorem.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej Msze św. o godz. 7,3o 9,oo 18,oo 10,15 Msza św. na Placu Kościelnym po której wyruszy procesja do kościoła św. Andrzeja, po zakończeniu procesji będzie Msza św., tego dnia jest obowiązek uczestnictwa na Mszy św. nie tylko na procesji

Nabożeństwo Fatimskie

We wtorek Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20,oo