Listopad 24 2017 02:58:07

Obchodziliśmy 50 rocznicę rozpoczęcia Nieustającego Różańca przy Naszym Kościele

W niedzielę obchodziliśmy 50 rocznicę rozpoczęcia Nieustającego Różańca przy Naszym Kościele . Z tej okazji Matki Żywego Różańca oraz wszystkie osoby zaangażowane w odmawianie Nieustającego Różańca spotkały się na salce. O 17.30 odbył się uroczysty Różaniec oraz Msza Święta.

Kliknij na miniaturkę aby powiększy zdjęcie

Autor zdjęć Siostra Michała

Suma Odpustowa

Odpust ku czci św. Marcina Naszego Patrona – imieniny parafii, a zarazem Święto Niepodległości.

autor zdjęć Siostra Michała.

W sobotę 11.11.2017 o godz 18.00

W sobotę 11.11.2017 o godz 18.00 odbędzie się Msza św w intencji Ks.Prałata Jana Kątnego

Jan Wincenty Kątny - (ur. 17 czerwca 1923 w Bydgoszczy, zm. 29 grudnia 2014 w Szubinie) – katolicki prezbiter archidiecezji gnieźnieńskiej, proboszcz parafii św. Marcina w Szubinie, kawaler Krzyża Zasługi.

Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 1952 z rąk Stefana Wyszyńskiego.

Pracował jako wikariusz parafii: Świętej Trójcy w Strzelnie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, Jana Chrzciciela w Janikowie (Ostrowie), św. Wojciecha w Wilkowyi (diecezja kaliska) oraz jako prefekt Liceum Ogólnokształcącego w Polskiej Wsi koło Pobiedzisk prowadzonego przez siostry Sacré-Cœur.

W 1980 został proboszczem parafii św. Marcina w Szubinie i dziekanem szubińskim. W 1985 otrzymał tytuł kapelana honorowego Jego Świątobliwości. W 2012 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

W 2017 jego imieniem nazwano jedną z ulic w Szubinie

wspominamy św. Marcina Bpa

W sobotę wspominamy św. Marcina Bpa, odpust ku czci św. Marcina Naszego Patrona – imieniny parafii, a zarazem Święto Niepodległości. Suma odpustowa o godz. 11,oo którą odprawi i Słowo Boże wygłosi Ojciec Marek Myśliński CSSp prowincjał Zgromadzenia Ducha Świętego. Pozostałe Msze św. w tym dniu o godz. 8,oo 16,oo dla dzieci i 18,oo już z niedzieli

Czytaj więcej o Św.Marcinie

Uroczystość Wszystkich Świętych

Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele o godz. 7,3o 9,oo 10,3o na cmentarzu o godz. 14,oo a przed Mszy św. o 13,3o procesja i modlitwy za zmarłych, prosimy o godne zachowanie, ofiary zbierane tego dnia na cmentarzu przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Bydgoszczy, tego dnia nie ma wieczornej Mszy św. O godz.19,oo wystawione będą „Zaduszki Poetyckie”

Wyjazd na pielgrzymkę

Wyjazd na pielgrzymkę na Jasną Górę w czwartek o 7,3o koło kościoła.

Z tego powodu w piątek biuro jest nieczynne

Nowi ministranci

Dziś na Mszy świętej o godz 10:30 w naszej parafii dotychczasowi kandydaci zostali włączeni do grona ministrantów. Tego zaszczytu dostąpili Jakub i Karol.

Wygenerowano w sekund: 0.01 - 18 zapytań MySQL 1,825,225 unikalnych wizyt