Września 20 2021 19:34:28

SZLAKIEM PATRIOTÓW

W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej  Ogragnizatorzy zapraszają na spotkanie pt "SZLAKIEM PATRIOTÓW"

jeden temat, dwa spotkania z dwoma różnymi grupami; o godz. 9.00 i 11.40.

Seniorzy mają zaproszenie otwarte, zapraszamy, zgodnie z wolnym czasem.

W poszukiwaniu człowieka:

Plan XX Dni Kultury Chrześcijańskiej

XX Dni Kultury Chrześcijańskie

W sobotę rozpoczynają się XX Dni Kultury Chrześcijańskiej Mszą w kościele św. Andrzeja o godz. 18,oo

W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, w niedzielę 16.09 będzie festyn rodzinny mile widziane są fanty na loterię na tymże festynie

święto Podwyższenie Krzyża Świętego

W piątek 14 września święto Podwyższenie Krzyża Świętego - o godz. 7,oo wyrusza piesza pielgrzymka do sanktuarium Krzyża Świętego w Kcynii bliższe informacje u ks. Pawła – suma o godz. 12,oo

Rozpoczęcie peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Rozpoczęło się nawiedzenia naszej diecezji przez Maryję w wizerunku Jasnogórskim od Bydgoszczy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników Golgoty XX w.

Nawiedzeniu towarzyszy hasło „Matka Kościoła”. Jest ono związane z dziękczynieniem za powstanie diecezji bydgoskiej oraz ze szczególną modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Obraz zagości w wielu miejscach od 1 września do 7 grudnia oraz od 1 lutego do 6 kwietnia. Wtedy odbędzie się uroczyste pożegnanie Matki Bożej w Jej cudownym wizerunku. Przed nawiedzeniem w każdej parafii odbywać się będą misje święte oraz czuwania.

U nas Matka Boża będzie 4 października

Pozdrowienia z Czadu
„Budujemy szkołę w Czadzie” – to nazwa wielkopostnej akcji, którą w 2017 roku przeprowadzono na terenie diecezji bydgoskiej. Dzięki ofiarności wielu osób udało się zebrać prawie 180 tysięcy złotych. Pierwszy dzwonek w nowym budynku zabrzmiał wiosną tego roku.

Nad całością czuwa ks. Jakub Szałek, który od kilkunastu lat pracuje w samym sercu Afryki – w Czadzie.
Od września 2015 roku jego misją jest Doumougou – teren odcięty od świata, otoczony setkami hektarów pól ryżowych.
Misjonarz naszej diecezji przysłał relacje filmowe, które z radością publikujemy.
tekst i filmy
diecezja.bydgoszcz.pl